Podcenit byste neměli doporučená i povinná očkování, ani očkování do ciziny

Cestování mimo republiku s sebou přináší spoustu zážitků, barevných fotek, spoustu nových přátel i pracovní zkušenosti. Nikdo si ovšem nechce přivézt z dovolené nepříjemnou, či nevyléčitelnou nemoc. Hlavně exotické destinace jsou pro klasické cestovatele nebezpečené kvůli bakteriím a virům, které se u nás nevyskytují. Proto jsou například ve středozápadní Africe některá očkování ne doporučená, ale povinná. Dříve než vyrazíte do vzdálenějších koutů světa, je vhodné absolvovat konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo kupříkladu očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Tato pracoviště se specializují jak na povinná očkování, tak na očkování jen doporučená i na očkování do ciziny. Očkovací plán před vycestováním mimo republiku, kde jsou konkrétní očkování povinná, je třeba sestavit pár týdnů předem. Poradna cestovní medicíny svým klientům zajišťuje nejen očkování do ciziny, ale zajistí rovněž medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti střevním obtížím. Dostat zde můžete i mezinárodní očkovací průkaz. V poradně si můžete koupit i extrémní repelenty, a dávají se i obecná doporučení na dovolenou v tropech a subtropech.

Očkovací centrum je praktickým pomocníkem nejen před zahraniční cestou, delším pobytem v cizině, ale také klíčovým bodem při očkování proti závažným onemocněním. Zákazníkům se dávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, tetanu, rakovině děložního čípku, záškrtu nebo například vzteklině. Velmi nepříjemná je často také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a B. Očkovací centrum však poskytuje také komplexní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste neměli doporučená i povinná očkování, ani očkování do ciziny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR