Jak můžou být nápomocny obnovitelné zdroje energií?

Dumáte, zda by si váš dům skutečně nezasloužil výhodnější ohřívání vody nebo úspornější typ vytápění? Hlavně když v objektu tupíte tuhým palivem, elektrickou energií nebo plynem, výrazně s touto variantou ušetříte. Zmíněné obnovitelné zdroje jsou příznivé nejen z hlediska peněz, které v dlouhodobém časovém horizontu uspoříte, především i z toho důvodu, že budete konečně využívat ekologické zdroje energie.

Ukázal se obnovený program Nová zelená úsporám

Jestli uberete na ekologickém zatížení, přestavbu svého domu lze finančně podpořit díky programu Nová zelená úsporám, jejž podporuje Státní fond životního prostředí. Většina z vás zaslechla něco o programu Nová zelená úsporám. V Čechách totiž již funguje nějaký pátek. Jde o příspěvky na obnovitelné energetické zdroje a k tomu na energetické úspory. V rámci ekologického programu Nová zelená úsporám je možné zakoupit si fotovoltaické panely anebo tepelná čerpadla. Před samotným nákupem se přesvědčte, zda splňujete podmínky pro příspěvek z programu Nová zelená úsporám.

Příznivá sluneční energie

V poslední době je mnohokrát opakovaný solární ohřev vody, pomocí něhož výrazně ušetříte peníze vydávané za energii. Příznivé je kupříkladu investování do komplexní solární soustavy ROTEX, soupravu tvoří solární kolektory a akumulační nádrž s velkou tepelnou účinností. Stoprocentně funkční solární systém převede na teplo až osmdesát procent sluneční energie, jež se následně uchovává v akumulační nádrži.

Jako na sluneční systém, tak i na fotovoltaický panel dostanete dotaci. U nás již běžně používaná fotovoltaika transformuje sluneční energii na elektrickou. Příspěvek může dosáhnout výše téměř sto tisíc Kč. Vaše investování do solárního panelu může být vysoká i nízká, záleží už jen na vás samých, a na tom, co si od výkonu panelu slibujete. Výhodný nákup pořídíte přes rozhraní Iqenergy.cz, které jsou vedeny firmou SPOZE, s. r. o.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak můžou být nápomocny obnovitelné zdroje energií?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR