Trh práce a nemovitostí v kraji Zlínském

Najít ve Zlínském kraji reality pro bydlení a podnikání je pracné, ale to není nereálné. Byty lokalitě Uherské Hradiště jsou dobrá investice pro podnikatele i na život.

„Hanácké Athény“ je druhý název Kroměříže již od 19. století. Bylo tu velké množství vzdělávacích zařízení historických památek, umělců a jejich děl a kulturního dění. Takovýto význam si přenesl do dneška, kdy zde je soubor památek zapsaných v seznamu chráněných památek UNESCO. Obyvatelé Kroměříže i turisté v lyžařské sezóně jezdívají na lyžařské a běžkařské trasy v Hostýnských kopcích a Chřibech. V létě jsou více navštěvované pamětihodnosti. Město obepíná klid a čistá příroda. Reality v Kroměříži jsou k nalezení ve více velikostech a variantách členění. Např. byty se vyskytují k pronájmu a na prodej od řešení 1+0 (garsonky) až po 4+1. Další reality pro bydlení jsou např. rodinné domky a chalupy. Nemovitosti určené na podnikání jsou například výrobní areály, hotely, penziony, kempy, kanceláře atp. Na soukromé a též pracovní účely lze zakoupit či pronajmout pozemky (na stavby a zemědělské využití).

Místní jsou slavní svou přátelskou náturou. Pracovní příležitosti se vyskytují v mnoha oborech. Nabídky práce v lokalitě Zlín se pojí s obory průmyslu, zemědělské produkce i administrativních prací a služeb.

Výrobními centry všelikých typů jsou především města, a proto je dojíždění z menších obcí vcelku běžné. Ve vsích je časté pěstování plodin a práce v lesnictví, pracovní místo v nich přesto má jen hrstka lidí. Okres není bohatý na nerostné bohatství, vytěžují se zde kupříkladu cihlářské hlíny a štěrkopísek. Z průmyslových odvětví vede strojírenský průmysl, průmysl zpracování dřeva, potravinářství a zpracovatelský průmysl. Blízko jsou lázně v Ostrožské Nové Vsi. Průmysl cestovního ruchu často cílí na historické stavby (např. Arcibiskupský palác se zahradami v Kroměříži).

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Trh práce a nemovitostí v kraji Zlínském
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: JosefVarem