Přechod Malé Fatry aneb vítejte v turistickém ráji

V srdci Slovenska se skrývá jedno z nejhezčích turistických míst našich sousedů. Pokud holdujete příjemným procházkám, které zvládne i turista začátečník nebo dítě, vydejte se na přechod Malé Fatry. Jedním výletem tak absolvujete hned několik atraktivních vyhlídek.

Dědina nejznámějšího zbojníka i vrcholy

Při procházkách Malou Fatrou toho můžete zažít i vidět opravdu spoustu. Srdečně vás uvítají v rodišti známého slovenského zbojníka, který bohatým bral a chudým dával, Těrchové. Tato rázovitá malá obec je usídlená v lůně panenské přírody, a kromě bohatých možností turistiky zde můžete absolvovat i křížovou cestu na vrch Oravcová. Navštívíte i unikátní nedaleký skanzen Vychylovka.

Vzhůru do výšin

Přechod Malé Fatry pochopitelně nabízí i mnohem větší výhledy. Největší dominantou je vrch Velký Kriváň, nacházející se v nadmořské výšce 1709 metrů. Jeho menší bratr Malý Kriváň, kterého byste měli do itineráře také rozhodně zahrnout, trůní jen o pár metrů níže, a to ve výšce 1671 metrů. Trojici vrcholů uzavírá vrch Suchý, jenž se nachází ve výšce 1468 m. n. m a je usazený mezi třemi sedly – Vráta, Vrch pod Suchým a Príslop pod Suchým. Pokud jste se rozhodli výlet po slovenských kopcích rozdělit do dvou dnů a plánujete přespání, zkuste nocleh v Chatě pod Chlebom, která se nachází v příjemné nadmořské výšce 1400 metrů.

Batoh zbytečně nepřetěžujte

Protože přechod Malé Fatry nepatří mezi nejnáročnější výšlapy není nutné své záda zatěžovat příliš těžkým batohem. Stačí sbalit osobní věci, jídlo a pití v přiměřeném množství, náhradní oblečení a svršky a přihodit také lehký spacák či deku. Každopádně nezapomeňte na pláštěnku, aby vás příroda nepřekvapila nepřipravené.

K výletu do Malé Fatry můžete využít dobré vlakové spojení z téměř každého koutu Česka. Pokud byste dali přednost organizovanému výletu a uvítali, aby některé věci za vás zajistil někdo jiný, neváhejte využít služeb specializovaných cestovních kanceláří.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Přechod Malé Fatry aneb vítejte v turistickém ráji
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR